Türkiye Cumhuriyeti

Rabat Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Konsolosluk Şubesi Mesai Saatleri , 15.11.2010

15 Kasım 2010

 

T.C. RABAT BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN DUYURU

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE

1)     Konsolosluk Şubesi’nin mesai saatleri, 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeniden düzenlenmiştir. Buna göre,  vatandaşlarımızın başvuruları 09:00-14:00 saatleri arasında alınacaktır.

 

İzleyen saatlerde Konsolosluk Şubesi vatandaş başvurusu almaksızın, alınmış başvuruları işleme tabi tutacaktır. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın Konsolosluk Şubemize başvurularını 09:00-14:00 saatleri arasında yapmak üzere gerekli tedbirleri almaları önem taşımaktadır.

 

2)     1 Ocak 2011 tarihinden itibaren, eski tip pasaportların düzenlenmesi veya temdit edilmesi uygulaması sona erecektir. Bu çerçevede,  pasaport geçerlilik sürelerini uzatma talebinde bulunan vatandaşlarımızın da yeni tip e-pasaport başvurusunda bulunmaları gerekecektir.

 

Eski tip pasaportlar, geçerlilik tarihi 24 Kasım 2015’i geçmemek koşuluyla, 31 Aralık 2010 tarihi mesai saati bitimine kadar uzatılabilecektir.

 

Pasaport uzatma talebinde bulunan ancak Fas’ta geçici olarak ikamet eden vatandaşlarımızın, başvurularını bu tarihten önce yapmış olsalar dahi ilgili makamlardan konuya ilişkin onay yazısının 31 Aralık 2010 tarihine kadar Büyükelçiliğimize ulaşmamış olması halinde, eski tip pasaportların uzatılması mümkün olamayacak ve bu durumdaki vatandaşlarımızın 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren yeni tip e-pasaport başvurularında bulunmaları gerekecektir.

 

3)     E-pasaport uygulamasının yaygınlaştırılması çerçevesinde deneme amaçlı olarak, 1 Aralık-31 Aralık 2010 tarihleri arasında 10:00-11:00 saatleri, yalnızca e-pasaport başvurularına ayrılacak, bu saatler arasında başka işlem yapılmayacaktır. Aynı şekilde, belirtilen saatlerin dışında da e-pasaport işlemleri yapılmayacaktır.

 

Yukarıdaki hususlar çerçevesinde, vatandaşlarımızın herhangi bir sorunla karşılaşmamalarını teminen, gerekli tedbirleri zamanlıca almaları önemle rica olunur.